Home / HABERLER / Ankara ‘da Yağlı Güreş Kurultayı
Ankara ‘da Yağlı Güreş Kurultayı

Ankara ‘da Yağlı Güreş Kurultayı

YAĞLI GÜREŞ DÜZENLEYEN KENTLER BİRLİĞİ VE GÜREŞ FEDERASYONU’NDAN BAKAN KASAPOĞLUNA ZİYARET

Türkiye Güreş Federasyonu ve Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanlığı iş birliği ile yarın Ankara’da başlayacak olan Yağlı Güreş Kurultayı öncesinde Birlik üyeleri ile Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret ettiler. Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Yücel Yılmaz birlik hakkında Bakan Kasapoğlu’na bilgi verdi. Ardından da yarın Ankara’da düzenlenecek olan Kurultaya davet etti. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’da Bakan Kasapoğlu’na Türk güreşine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek, yarın başlayacak olan kurultayın önemine değindi.
Ankara öğretmenevinde yarın başlayacak ve 3 gün sürecek olan Türkiye Yağlı Güreş Kurultayı ile Geleneksel Türk Yağlı Güreşleri’nin, yıl içerisinde yapılacak organizasyonları ile Yağlı Güreş unsurlarının değerlendirilmesi ve Yağlı Güreşe dair stratejilerin belirlenmesi planlanıyor.
Kurultayda alınacak kararlar ile Geleneksel Türk Yağlı Güreşinin geliştirilerek geleceğe aktarılması amaçlanıyor. Bakan ziyaretinin ardından birlik üyeleri Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’la birlikte Güreş Federasyonunun binasında toplantı yaptılar. Toplantıda kurultay öncesinde durum değerlendirilmesi yapıldı.

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top