Home / HABERLER / ALTIN ADAMLAR

ALTIN ADAMLAR

GÜREŞSEVER VE SPORSEVERLERİN DİKKATİNE ….

İŞTE ALTIN ADAMLAR!

BÜYÜKLERDE AVRUPA-DÜNYA VE OLİMPİYAT OYUNLARINDAKİ ŞAMPİYONLARIMIZ..

  • OLİMPİYAT 28 ŞAMPİYON

  • DÜNYA  50 ŞAMPİYON

  • AVRUPA 75 ŞAMPİYON

 

OLİMPİYAT ŞAMPİYONLARIMIZ
ADI SOYADI YILI YERİ BRANŞI KİLOSU
YAŞAR ERKAN 1936 BERLİN G.ROMEN 61
MEHMET OKTAV 1948 LONDRA G.ROMEN 62
AHMET KİREÇÇİ (Mersinli) 1948 LONDRA G.ROMEN AĞIR
NASUH AKAR 1948 LONDRA SERBEST 57
GAZANFER BİLGE 1948 LONDRA SERBEST 62
CELAL ATİK 1948 LONDRA SERBEST 67
YAŞAR DOĞU 1948 LONDRA SERBEST 73
HASAN GEMİCİ 1952 HELSİNKİ SERBEST 52
BAYRAM ŞİT 1952 HELSİNKİ SERBEST 62
MİTHAT BAYRAK 1956 MELBURN G.ROMEN 73
HAMİT KAPLAN 1956 MELBURN SERBEST AĞIR
MUSTAFA DAĞISTANLI 1956 MELBURN SERBEST 57
MUSTAFA DAĞISTANLI 1960 ROMA SERBEST 62
AHMET BİLEK 1960 ROMA SERBEST 52
HASAN GÜNGÖR 1960 ROMA SERBEST 79
İSMET ATLI 1960 ROMA SERBEST 87
MUZAHİR SİLLE 1960 ROMA G.ROMEN 62
MİTHAT BAYRAK 1960 ROMA G.ROMEN 73
TEVFİK KIŞ 1960 ROMA G.ROMEN 87
KAZIM AYVAZ 1964 TOKYO G.ROMEN 70
İSMAİL OGAN 1964 TOKYO SERBEST 78
MAHMUT ATALAY 1968 MEXICO SERBEST 78
AHMET AYIK 1968 MEXICO SERBEST 97
M. AKİF PİRİM 1992 BARCELONA G.ROMEN 62
HAMZA YERLİKAYA 1996 ATLANTA G.ROMEN 82
MAHMUT DEMİR 1996 ATLANTA SERBEST 130
HAMZA YERLİKAYA 2000 SYDNEY G.ROMEN 85
RAMAZAN ŞAHİN 2008 PEKİN SERBEST 66

 

                     DÜNYA ŞAMPİYONLARIMIZ
ADI SOYADI YILI YERİ BRANŞI KİLOSU
1-MUHARREM CANDAŞ 1950 STOCHOLM G.ROMEN 87
2-ALİ YÜCEL 1951 HELSINKI SERBEST 50
3-NASUH AKAR 1951 HELSINKI SERBEST 57
4-NURETTİN ZAFER 1951 HELSINKI SERBEST 62
5-CELAL ATİK 1951 HELSINKI SERBEST 73
6-HAYDAR ZAFER 1951 HELSINKI SERBEST 79
7-YAŞAR DOĞU 1951 HELSINKI SERBEST 87
8-HÜSEYİN AKBAŞ 1954 TOKYO SERBEST 52/4
9-MUSTAFA DAĞISTANLI 1954 TOKYO SERBEST 57/3
10-MEHMET KARTAL 1957 İSTANBUL SERBEST 52
11-HÜSEYİN AKBAŞ 1957 İSTANBUL SERBEST 57
12-MUSTAFA DAĞISTANLI 1957 İSTANBUL SERBEST 62
13-HAMİT KAPLAN 1957 İSTANBUL SERBEST AĞIR
14-RIZA DOĞAN 1958 BUDAPEŞTE G.ROMEN 67
15-KAZIM AYVAZ 1958 BUDAPEŞTE G.ROMEN 73
16-HÜSEYİN AKBAŞ 1959 TAHRAN SERBEST 57
17-MUSTAFA DAĞISTANLI 1959 TAHRAN SERBEST 62
18-HÜSEYİN AKBAŞ 1962 TOLEDO SERBEST 57
19-KAZIM AYVAZ 1962 TOLEDO G.ROMEN 70
20-TEVFİK KIŞ 1962 TOLEDO G.ROMEN 87
21-CEMAL YANILMAZ 1963 SOFYA SERBEST 52
22-TEVFİK KIŞ 1963 HELSINBORG G.ROMEN 87
23-AHMET AYIK 1965 MANCHESTER SERBEST 97
24-MAHMUT ATALAY 1966 TOLEDO SERBEST 78
25-AHMET AYIK 1967 YENİ DELHİ SERBEST 97
26-SIRRI ACAR 1967 BÜKREŞ G.ROMEN 78
27-ALİ RIZA ALAN 1970 EDMONTON SERBEST 52
28-SEBAHATTİN ÖZTÜRK 1993 TORONTO SERBEST 82
29-HAMZA YERLİKAYA 1993 STOCHOLM G.ROMEN 82/3
30-TURAN CEYLAN 1994 İSTANBUL SERBEST 74
31-MAHMUT DEMİR 1994 İSTANBUL SERBEST 130
32-HAMZA YERLİKAYA 1995 PRAG G.ROMEN 82
33-HAKKI BAŞAR 1995 PRAG G.ROMEN 90
34-ZEKERİYA GÜÇLÜ 1997 KROSNOYARSK SERBEST 115
35-ERCAN YILDIZ 1997 WROCLAW G.ROMEN 54
36-ŞEREF EROĞLU 1997 WROCLAW G.ROMEN 63
37-NAZMİ AVLUCA 1999 ATINA G.ROMEN 76
38-HARUN DOĞAN 1999 ANKARA SERBEST 58
39-MEHMET ÖZAL 2002 MOSKOVA G.ROMEN 97
40-HAMZA YERLİKAYA 2005 BUDAPEŞTE G.ROMEN 97
41-AYDIN POLATÇI 2005 BUDAPEŞTE SERBEST 120
42-RAMAZAN ŞAHİN 2007 BAKÜ SERBEST 66
43-SELÇUK ÇEBİ 2009 HERNİNG G.ROMEN 74
44-NAZMİ AVLUCA 2009 HERNİNG G.ROMEN 84
45-SELÇUK ÇEBİ 2010 MOSKOVA G.ROMEN 74
46-RIZA KAYAALP 2011 İSTANBUL G.ROMEN 120
47-TAHA AKGÜL 2014 TAŞKENT SERBEST 125
48-SELÇUK ÇEBİ 2015 LAS VEGAS G.ROMEN 80
50-TAHA AKGÜL 2015 LAS VEGAS SEREBST 125
         

 

 AVRUPA ŞAMPİYONLARIMIZ      
ADI SOYADI YILI YERİ BRANŞI KİLOSU
1-GAZANFER BİLGE 1946 STOCHOLM SERBEST 62
2-CELAL ATİK 1946 STOCHOLM SERBEST 67
3-YAŞAR DOĞU 1946 STOCHOLM SERBEST 73
4-YAŞAR DOĞU 1947 PRAG G.ROMEN 73
5-ALİ YÜCEL 1949 İSTANBUL SERBEST 52
6-NASUH AKAR 1949 İSTANBUL SERBEST 57
7-SERVET MERİÇ 1949 İSTANBUL SERBEST 67
8-CELAL ATİK 1949 İSTANBUL SERBEST 73
9-ADİL CANDEMİR 1949 İSTANBUL SERBEST 87
10-YAŞAR DOĞU 1949 İSTANBUL SERBEST 79
11-MEHMET ESENCELİ 1966 KARLSRUHE SERBEST 52
12-HASAN GÜNGÖR 1966 KARLSRUHE SERBEST 87
13-TEVFİK KIŞ 1966 ESSEN G.ROMEN 87
14-MEHMET ESENCELİ 1967 İSTANBUL SERBEST 52
15-HASAN SEVİNÇ 1967 İSTANBUL SERBEST 57
16-NİHAT KABANLI 1967 İSTANBUL SERBEST 63
17-AHMET AYIK 1967 İSTANBUL SERBEST 97
18-SIRRI ACAR 1967 MINSK G.ROMEN 78
19-SIRRI ACAR 1968 VASTERAS G.ROMEN 78
20-METİN ALAKOÇ 1969 MODENA G.ROMEN 62
21-ÖMER TOPUZ 1969 MODENA G.ROMEN AĞIR
22-AHMET AYIK 1970 BERLİN SERBEST 100
23-SEFER BAYGIN 1972 KATOWICE SERBEST 48
24-REŞİT KARABACAK 1983 BUDAPEŞTE SERBEST 82
25-AHMET AK 1989 ANKARA SERBEST 57
26-FEVZİ ŞEKER 1990 POZNAN SERBEST 68
27-METİN KAPLAN 1991 STUTTGART SERBEST 62
28-ALİ KAYALI 1991 STUTTGART SERBEST 100
29-SEBAHATTİN ÖZTÜRK 1992 KAPOŞVAR SERBEST 82
30-AHMET OREL 1993 İSTANBUL SERBEST 52
31-REMZİ MUSAOĞLU 1993 İSTANBUL SERBEST 57
32-MAHMUT DEMİR 1993 İSTANBUL SERBEST 130
33-MUHARREM DEMİREĞEN 1994 ROMA SERBEST 62
34-ŞEREF EROĞLU 1994 ATİNA G.ROMEN 57
35-EROL KOYUNCU 1994 ATİNA G.ROMEN 74
36-MAHMUT DEMİR 1995 FRIBOURG SERBEST 130
37-ŞEREF EROĞLU 1996 BUDAPEŞTE G.ROMEN 57
38-NAZMİ AVLUCA 1996 BUDAPEŞTE G.ROMEN 74
39-HAMZA YERLİKAYA 1996 BUDAPEŞTE G.ROMEN 82
40-MAHMUT DEMİR 1996 BUDAPEŞTE SERBEST 130
41-HAMZA YERLİKAYA 1997 FİNLANDİYA G.ROMEN 85
42-HAKKI BAŞAR 1997 FİNLANDİYA G.ROMEN 97
43-ŞEREF EROĞLU 1998 MINSK G.ROMEN 63
44-HAMZA YERLİKAYA 1998 MINSK G.ROMEN 85
45-YÜKSEL ŞANLI 1998 BRATISLAVA SERBEST 69
46-AYDIN POLATÇI 1998 BRATISLAVA SERBEST 130
47-HARUN DOĞAN 1999 RUSYA SERBEST 58
48-HAMZA YERLİKAYA 1999 SOFYA G-ROMEN 85
49-ŞEREF EROĞLU 2001 İSTANBUL G-ROMEN 63
50-HAMZA YERLİKAYA 2001 İSTANBUL G-ROMEN 85
51-AHMET GÜLHAN 2001 BUDAPEŞTE SERBEST 69
52-ŞEREF EROĞLU 2002 FİNLANDİYA G-ROMEN 66
53-HAMZA YERLİKAYA 2002 FİNLANDİYA G-ROMEN 84
54-ARİF KAMA 2002 BAKU SERBEST 60
55-ŞEREF EROĞLU 2003 BELGRAD G-ROMEN 66
56-BAYRAM ÖZDEMİR 2004 SEINAJOKI G-ROMEN 55
57-NAZMİ AVLUCA 2004 SEINAJOKI G-ROMEN 84
58-TEVFİK ODABAŞI 2004 ANKARA SERBEST 55
59-GÖKHAN YAVAŞER 2004 ANKARA SERBEST 85
60-HAMZA YERLİKAYA 2005 VARNA G-ROMEN 96
61-HAMZA YERLİKAYA 2006 MOSKOVA G-ROMEN 96
62-İSMAİL GÜZEL 2006 MOSKOVA G-ROMEN 120
63-RAMAZAN ŞAHİN 2008 Tampere SERBEST 66
64-NAZMİ AVLUCA 2008 Tampere G-ROMEN 84
65-NAZMİ AVLUCA 2010 BAKÜ G-ROMEN 84
66-RIZA KAYAALP 2010 BAKÜ G-ROMEN 120
67-FATİH ÇAKIROĞLU 2011 DORTMUNT SERBEST 120
68-TAHA AKGÜL 2012 BELGRAD SERBEST 120
69-RIZA KAYAALP 2012 BELGRAD G-ROMEN 120
70-TAHA AKGÜL 2013 TİFLİS SERBEST 120
71-RIZA KAYAALP 2013 TİFLİS G-ROMEN 120
72-TAHA AKGÜL 2014 VANTAA SERBEST 125
73-RIZA KAYAALP 2014 VANTAA G-ROMEN 130
74-TAHA AKGÜL 2015 BAKÜ SERBEST 125
75-RIZA KAYAALP 2015 BAKÜ G-ROMEN 130

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top