Home / GURES / Akdenizde bayan güreşi tarihe geçti..
Akdenizde bayan güreşi tarihe geçti..

Akdenizde bayan güreşi tarihe geçti..

Güreşiyorum
Ata Karatas  / atakaratas53@gmail.com  www.guresiyorum.com
25 Haziran   2013 Çarşamba  / Türkiye Gazetesi

Akdeniz’de Bayan güreşi tarihe geçti.

Bayanlarda ;Teknik kadro olarak;Yılmaz ARSLAN,Habil KARA,Şemsettin YILDIZ,Zeynep YILDIRIM, Süleyman KENGER göreve getirildi.                                                                                                                     Bir kere şu canlı yayın sorununu dile getirip yazıya devam edeceğim.
Halkımız bayanlarda Akdeniz tarihinde ilk kez yaşanan  ve üç kez şanlı bayrağımızın göndere çekilişini,ve İstiklal marşımızın canlı olarak gözyaşları içinde okunuşunu,tarihi anları yaşamamıza neden engel olunuyor diye veryansın ediyorlar.
TRT’ye özellikle tepkilerini dile getirmemi istediler.
Birde sırası gelmişken BASIN’ ın bir kısmı maalesef  güreşin altınlarını görmezlikten geliyor !!
Mersin;de Grekoromen stilde olduğu gibi  bayanlarda da salon dolu.
Cumartesi  günü saat 14.00’te sahne Grekoromen güreş ile açıldı. Bayanlar bitti,serbest başladı.
Hemen memnuniyetle şunu ifade edeyim.Yine ;
Seyirci rekoru kırıldı.Halk ellerinden Türk Bayrağını düşürmedi.Salondan memnun ayrıldılar.
Bu arada  Spor bakanımızı da bayanların bu tarihi gününde aramızda görmekten memnun olduk. Bakanın;Spor genel müdürü Mehmet BAYKAN ve Başkan Hamza YERLİKAYA,ile beraber tüm bayan güreş milli takı9mı ile anı fotoğrafı çektirmesi günü finali oldu.
Bir not daha;Spor genel müdür yardımcısı;Mehmet KOCATEPE,Ahmet AK ve FILA as başkanı hmet AYIK ,Ercan YILDIZ,Gazanfer DOĞU ,Ali İhsan KABAKÇI,Oktay AKTAŞ,Yakup TOPUZ,Yusuf AÇIKALIN ve diğer ’ da güreşler boyunca salondan hiç  ayrılmadılar. Ne yalan söyleyeyim,tereddüt de idim Bay-Pas geçirdikten sonra geleyim mi diye ama iyi ki gelmişim çok moral oldu.
Bayanlar altı sıklette katıldı Akdeniz oyunlarına.
Leyla Metin dışında tümü madalya aldı. 3 Altın,ikisinde ise gümüş.
Sonuç;Altı’da /Beş…
Grekoromen stilde olduğu gibi:Bir değerlendirme yapalım.
48kg;Sümeyye SEZER;Birbirinden cesaretli müsabakalar yaptı.Biraz sabırlı olsa o da Altın alacaktı. Gümüşte kaldı.                                                                                                                                                                                                                                                51Kg Burcu KEBİÇ;Biraz daha tecrübeye ihtiyaç var.burada ikinci oldu. İyi bir performans sergiledi.
55kg;Leyla METİN takımı içinde madalya nasip olmayan tep sporcu oldu.Burada kendini gösteremedi sağlık olsun
59kg;Hafize ŞAHİN; Teknik heyet altın bekliyordu,o da onları yanıltmadı.Performansı iyi idi. Birbirinden güzel müsabakalar çıkarttı.Altın madalya helal olsun.                                                                                                          63kg;Elif Jale YEŞİLIRMAK;Altın beklenen sporcularımızın başında geliyordu.En tecrübeli elemanımızdı.Sonuçta soğukkanlı müsabakalar çıkarttı.Başkan ile Bakanımız beraber altın madalya yı boynuna taktı.Her zamanki gibi gülümseme si ile karşılık verdi.
72kg Yasemin ADAR;Gerçekten ben altın adaydım dedi ilk müsabakadan sonra.
Ama olağan üstü bir çaba,istek ve arzu ile söke söke altını aldı ,boynuna taktı.                                                                                                                                                                                                                                                          Çok önemli; Bayanlar mutlaka ikili kamp yapmalılar.                                                                                                                  serbest stil müsabakaları başladı.Altın yağmuru devam edecek.Allah yardımcımız olsun.
En son Serbest değerlendirmesi ile yazımız son bulacak,bekleyiniz..

Scroll To Top