Home / HABERLER / 47.Yaşar Doğu Taha AKGÜL FİNALDE
47.Yaşar Doğu Taha AKGÜL FİNALDE

47.Yaşar Doğu Taha AKGÜL FİNALDE

Ülkemizin ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen Uluslararası 47. Yaşar Doğu Güreş Turnuvası’nda
Güreşler Bağcılar’ da devam edecek.
Taha Akgül finalde.
Trtspor 17.00’de
Canlı verecek.
Dün:
1 Altın, 2 Gümüş ve 3 Bronz madalya kazanan milli sporcularımız.
Bedia Gün
Barış Kaya
Münir Recep Aktaş
Evin Demirhan
Emrah Ormanoğlu
Haydar Yavuz..
Bugün:
Yaşar DOĞU Turnuvasında TAHA AKGÜL FİNALDE…
İKİ BRONZ BİR REPESAJ MAÇIMIZ VAR…
Uluslararası 47. Yaşar DOĞU Güreş Turnuvasında Avrupa Dünya Olimpiyat Şampiyonumuz Taha Akgül finale yükseldi Güreşçimiz Çeyrek Finalde Avrupa 2.si Macar Daniel Ligeti’yi (5-2), yarıfinalde de İranlı Asya Şampiyonu Yadallah Mohammedkazım Mohebbi’yi 1 dakika 10 saniyede ayak kilidi ile (12-0) sayı tuşuyla yenerek finale yükseldi. Güreşçimiz finalde ABD’li Dünya 3.sü Nicolas Edward Gwiazdowski ile karşılaşacak

Cengizhan ERDOĞAN, M.Nuri KOTANOĞLU ve Abdülkadir ÖZMEN BRONZ MADALYA MAÇINDA…
65 kg Cengizhan ERDOĞAN Çeyrek Finalde Kırgız Tilek Sharsheev’i (12-1) sayı tuşuyla yendi Yarıfinalde Dağıstan asıllı Bahreynli rakibi Hacı Mohammed Ali’ye (3-0) öndeyken son dakikalarda verdiği puanlarla (5-3) kaybetti. Bronz madalya için Hintli rakibi Sonba Tanaji Gongane ile karşılaşacak
79 kg Muhammet Nuri KOTANOĞLU Cezayirli Benferdallah’ı (8-3) Çeyrek Finalde Alman rakibi Benjamin Sezgin’i (5-4) yendi Yarıfinalde Avrupa 2.si Slovak Akhsarbek Gulaev’e (2-2) son puanı verdiği için kaybetti
Bronz Madalya için diğer Güreşçimiz Abdülkadir ÖZMEN ile karşılaşacak
KADINLARDA;
57 kg Özge FINDIKÇI Ukraynalı rakibi Tatiana KİT’e yenildi Repesajda Alman rakibi Sandra Paruszewski ile karşılaşacak
Serbest Stilde ;
74 kg Yakup GÖR Cezayirli İshak Boukhors ile
Fazlı ERYILMAZ Dünya Şampiyonu Küba asıllı İtalyan Frank Chamizo Marquez ile
Enes Uslu Azerbaycanlı Mahal Navruzov ile
85 kg Selim YAŞAR Avrupa 2.si Macar Patrick Szurovszki
Osman GÖÇEN Kazak Bahtiyar Izbassarov ile
92 kg Erhan YAYLACI Azerbaycanlı Shamil Zubariov ile
Süleyman Karadeniz Macar Bendeguz Toth ile
İbrahim BÖLÜKBAŞI Hintli Viky ile
97 kg Rıza Yıldırım Kırgız Magomed Musaev ile
Baki ŞAHİN Olimpiyat Dünya Şampiyonu ABD’li Synder Kyle ile karşılaşacak
Kadınlarda Avrupa
Dünya Şampiyonumuz
Yasemin ADAR
İlk turda bu yıl Bükreş’te Finalde yendiği
Avusturyalı Martina Kuenz ile karşılaşacak
Eğer kazanırsa
Yasemin Adar
Çeyrek Finalde
Muhtemelen Rio Olimpiyatları Şampiyonu Kanadalı Erica Elizabeth WİEBE ile erken finalde karşılaşacak
Bu sıklette grupta ayrıca Dünya Şampiyonu Alman Alina Rotter Focken de bulunuyor
72 kg Buse TOSUN Nordic sistemde Mehtap GÜLTEKİN / Vahide Nur GÖK galibiyle ve Özbek Nilufer Gadaeva ile
Tuğba KILIÇ Rus Alena Starodubtseva ve Belarus Anastasia Zımıankova ile karşılaşacak Güreşçilerimize Başarılar
Allah Yardımcıları Olsun İnşaallah…
AtaHoca www.guresiyorum.com

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top