Home / HABERLER / 46. YAŞAR DOĞU SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASI 
46. YAŞAR DOĞU SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASI 

46. YAŞAR DOĞU SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASI 

46. YAŞAR DOĞU SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASI
-Bu gün saat 11.00′ DE BAHÇELİEVLER HASAN DOĞAN SALONUNDA BAŞLIYOR. KURALAR AŞAĞIDA
CANLI LİNKLER AŞAĞIDA .www.guresiyorum.com
-BUGÜN MİNDERE ;
Suleyman ATLI (TUR) -Ahmet PEKER (TUR) -Cengizhan ERDOGAN (TUR-Selahattin KILICSALLAYAN (TUR) -Jordan BURROUGHS (USA) -Yakup GOR (TUR-Muhammed AKDENİZ (TUR)-Osman GOCEN-Ahmet BILICI-Fatih ERDIN (TUR)-Kyle Frederick SNYDER (USA)-RIZA YILDIRIM-Y.EMRE DEDE-Thomas Gilman-Evin Demirhan VE DİĞER GÜREŞÇİLER..
-TRT Spor Pazar Günü Finalleri Saat 12.00’den itibaren ekranlara taşıyacak.
-Bahçelievler belediyesinin sponsorluğunda
NOT AŞAĞIDAKİ EŞLEŞMELERDE GREKOROMEN STİLDEN FARKLI OLARAK;
1 VE 2 .GÜREŞİ YUKARIDA YER ALACAK..
3.GÜREŞÇİ SEÇİMİ İÇİN TÜRK GÜREŞÇİLER MÜCADELE EDECEK SONRASINDA TESPİT EDİLEN 3 KİŞİ OLARAK ONLARIN YANINA GİDECEK.
SERBEST STİLDE İLK GÜN SIFIR TOLERANS VAR
-Kadrosunda büyük başarılar elde etmiş olan ABD Milli takımı turnuvaya tam kadro geldi.

22-28 Ekim tarihleri arasında Macaristan’da düzenlenecek olan dünya şampiyonası öncesinde en önemli turnuva olma özelliğini taşıyan 46.Yaşar Doğu serbest güreş turnuvası Bahçelievler belediyesinin sponsorluğunda Hasan Doğan spor Salonunda yarın ki kura çekimi ile başlıyor. Karşılaşmalar ise Cuma sabahı start alacak.
21 ülkeden 300 civarında güreşçinin katılması ve dünya sıralamasına puan vermesi nedeniyle büyük önem taşıyan turnuvaya Dünyanın en önemli güreşçileri katılacak. Kadrosunda büyük başarılar elde etmiş olan ABD Milli takımı turnuvaya tam kadro geldi.
ABD takımında özellikle 74kg Olimpiyat ve 4 kez Dünya Şampiyonu Jordan Burrougs, 97kg Olimpiyat ve 2 kez Dünya Şampiyonu Kyle Synder, Dünya Şampiyonu 61kg Logan Stieber, Olimpiyat ve Dünya 3.sü 86kg Michael J.Cox, 57kg Dünya 2.si Thomas Gilman, Pan American Şampiyonu ve Dünya 3.sü 70kg James Green, 86kg David Taylor, 125kg Nicholas Gwiazdoowski gibi güçlü isimler var.
Türkiye’den ise Yasemin Adar, Evin Demirhan, Buse Tosun, Süleyman Atlı, Selahattin Kılıçsallayan, Yakup Gör, Fatih Erdin, Rıza Yıldırım, Cengizhan Erdoğan, Selim Yaşar, Mustafa Kaya, Recep Topal, Ahmet Bilici, Hüseyin Civelek gibi Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında madalya kazanmış güçlü isimler yer alacak.
Ayrıca Azerbaycan, Gürcistan, İran, Ukrayna, Belarus ve Dağıstanlı, Bulgar, Romen birçok Avrupa ve Dünya Şampiyonu güreşçi mindere çıkacak. Dünya şampiyonasının provası olma niteliğinde ki karşılaşmaların büyük bir çekilmeye sahne olması bekleniyor.
Diğer yandan TRT Spor Pazar Günü Finalleri Saat 12.00’den itibaren ekranlara taşıyacak. Karşılaşmalar Bahçelievler belediyesi sponsorluğunda Hasan Doğan spor Salonunda yapılacak. Güreş seveler nefesleri kesecek maçları ücretsiz olarak izleyebilecek.

-Canlı linkler
https://unitedworldwrestling.org/event/yasar-dogu-4…
https://unitedworldwrestling.org/event/yasar-dogu-4…
https://unitedworldwrestling.org/event/yasar-dogu-4…

KURALAR
57KG SERBEST

Quarterfinal
79 | Mat C Winner 38 vs. Winner 69

49 | Mat B Winner 70 vs. Winner 10

48 | Mat B Suleyman ATLI (TUR) vs. Winner 8

19 | Mat A Winner 9 vs. Winner 39

Qualification
70 | Mat C Vicky VICKY (IND) vs. Rakhat KALZHAN (KAZ)

69 | Mat C Taras MARKOVYCH (UKR) vs. Darkhan BEISENOV (KAZ)

39 | Mat B TUR 3 (TUR) vs. Andrei BEKRENEU (BLR)

38 | Mat B Hikmatullo VOHIDOV (TJK) vs. Andrii YATSENKO (UKR)

10 | Mat A Mehran REZAZADEHGANJI (IRI) vs. Ahmet PEKER (TUR)

9 | Mat A Armen ARAKELIAN (UKR) vs. Dzmichyk RYNCHYNAU (BLR)

8 | Mat A Berdakh PRIMBAYEV (KAZ) vs. Thomas GILMAN (USA)

65KG SERBEST
1/8
76 | Mat C Winner 3 vs. Winner 33

75 | Mat C Bek ZHAKSYLYKOV (KAZ) vs. Selahattin KILICSALLAYAN (TUR)

74 | Mat C TUR 3 (TUR) vs. Galib ALIYEV (AZE)

44 | Mat B Dzianis MAKSIMAU (BLR) vs. Masoud NIAZI (NED)

43 | Mat B Walat Mohammed Yousif YOUSIF (IRQ) vs. Niurhun SKRABIN (BLR)

42 | Mat B Ali RAHIMZADA (AZE) vs. Madiyar BURKHAN (KAZ)

15 | Mat A Logan STIEBER (USA) vs. Daulet NIYAZBEKOV (KAZ)

14 | Mat A Hassan MORADGHOLIEI (IRI) vs. Amit AMIT (IND)

Qualification
33 | Mat B Mehran NASIRIAFRACHALI (IRI) vs. George KOLIEV (BLR)

3 | Mat A Cengizhan ERDOGAN (TUR) vs. Andrii SVYRYD (UKR)

74KG
1/8
78 | Mat C Jitender JITENDER (IND) vs. Denys PAVLOV (UKR)

77 | Mat C Andrei KARPACH (BLR) vs. Abubakr ABAKAROV (AZE)

47 | Mat B Yakup GOR (TUR) vs. Winner 64

46 | Mat B TUR 3 (TUR) vs. Saeid Mohammadreza DADASHPOURKERIKALAEI (IRI)

45 | Mat B Bolat SAKAYEV (KAZ) vs. Yerkebulan TILEU (KAZ)

18 | Mat A Nurlan BEKZHANOV (KAZ) vs. Frank CHAMIZO MARQUEZ (ITA)

17 | Mat A Zeravan Tareq Saeed SAEED (IRQ) vs. Jordan BURROUGHS (USA)

16 | Mat A Muhammed AKDENİZ (TUR) vs. Vasyl MYKHAILOV (UKR)

Qualification
64 | Mat C Joshgun AZIMOV (AZE) vs. Ali ZAKARIIEV (UKR)

86KG
1/8
73 | Mat C Rasul TSIKHAYEU (BLR) vs. Omar ZIANTDINOV (RUS)

72 | Mat C Pawan PAWAN (IND) vs. Hajy RAJABAU (BLR)

71 | Mat C Azamat DAULETBEKOV (KAZ) vs. David Morris TAYLOR (USA)

41 | Mat B Raman CHYTADZE (BLR) vs. Osman GOCEN (TUR)

40 | Mat B Elkhan ASSADOV (KAZ) vs. Ahmet BILICI (TUR)

13 | Mat A Almas ZHUNIS (KAZ) vs. Murad SULEYMANOV (AZE)

12 | Mat A Kanan ALIEV (AZE) vs. Fatih ERDIN (TUR)

11 | Mat A Boris MAKOEV (SVK) vs. Tornike ALADASHVILI (GEO)

97KG
, Quarterfinal
83 | Mat C Winner 66 vs. Winner 6

82 | Mat C Kyle Frederick SNYDER (USA) vs. Winner 4

52 | Mat B Winner 5 vs. Winner 35

20 | Mat A Winner 34 vs. Winner 65

Qualification
66 | Mat C Mamed IBRAGIMOV (KAZ) vs. Mojtaba GOLEIJ (IRI)

65 | Mat C Aslanbek ALBOROV (AZE) vs. Sharif SHARIFOV (AZE)

35 | Mat B Yunus EMREDEDE (TUR) vs. Valerii ANDRIITSEV (UKR)

34 | Mat B Riza YILDIRIM (TUR) vs. Aliaksandr HUSHTYN (BLR)

6 | Mat A Yeraly ABDRASHEV (KAZ) vs. TUR 3 (TUR)

5 | Mat A Mausam KHATRİ (IND) vs. Satyawart SATYAWART (IND)

4 | Mat A Murazi MCHEDLIDZE (UKR) vs. Alireza GOODARZI (IRI)

BAYAN
50KG
Quarterfinal
84 | Mat C Semkiv ILONA (UKR) vs. Winner 36

53 | Mat B Ciricu EMILIA (MDA) vs. Funda TUKENMEZ (TUR)

22 | Mat A Winner 67 vs. Winner 7

21 | Mat A Georgina Suzana SEICARIU (ROU) vs. Sarra HAMDI (TUN)

Qualification
67 | Mat C Ritu RITU (IND) vs. Oksana LIVACH (UKR)

36 | Mat B Emine CATALOGLU (TUR) vs. Evin DEMIRHAN (TUR)

7 | Mat A Rahime ARI (TUR) vs. Turkan NASIROVA (AZE)

55KG
Rnd 3
91 | Mat C Siwar BOUSETTA (TUN) vs. Olga SHNAIDER (UKR)

60 | Mat B Nurufe NURUFE (TUR) vs. Faten HAMMAMI (TUN)

29 | Mat A Dilan DILAN (TUR) vs. Pinki PINKI (IND)

Rnd 2
80 | Mat C Nurufe NURUFE (TUR) vs. Pinki PINKI (IND)

50 | Mat B Dilan DILAN (TUR) vs. Faten HAMMAMI (TUN)

28 | Mat A Olga SHNAIDER (UKR) vs. Melike SIGIRGUDEN (TUR)

Rnd 1
62 | Mat C Faten HAMMAMI (TUN) vs. Pinki PINKI (IND)

31 | Mat B Dilan DILAN (TUR) vs. Nurufe NURUFE (TUR)

1 | Mat A Melike SIGIRGUDEN (TUR) vs. Siwar BOUSETTA (TUN)

59KG
Rnd 3
61 | Mat B Yuliya PISARENKA (BLR) vs. Olena KREMZER (UKR)

30 | Mat A Sofiia BODNAR (UKR) vs. Sangeeta BALALI (IND)

Rnd 2
81 | Mat C Olena KREMZER (UKR) vs. Hanna VAHER (BLR)

51 | Mat B Sangeeta BALALI (IND) vs. Sule KABAK (TUR)

Rnd 1
63 | Mat C Hanna VAHER (BLR) vs. Yuliya PISARENKA (BLR)

32 | Mat B Sule KABAK (TUR) vs. Sofiia BODNAR (UKR)

65KG
Quarterfinal
85 | Mat C Netreba IRYNA (AZE) vs. Mariia ILCHYSHYN (UKR)

55 | Mat B Winner 37 vs. Winner 68

54 | Mat B Elis MANOLOVA (AZE) vs. Nour JELJELI (TUN)

23 | Mat A Asli TUGCU (TUR) vs. Geeta GEETA (IND)

Qualification
68 | Mat C Sofiya Hristova GEORGIEVA (BUL) vs. Ilona PROKOPEVNIUK (UKR)

37 | Mat B Malik RITU (IND) vs. Dzhanan MANOLOVA (BUL)

72KG
Round 3
144 | Mat C Rajni RAJNI (IND) vs. Beste ALTUG (TUR)

Round 2
90 | Mat C Beste ALTUG (TUR) vs. Neslihan ULUSOY (TUR)

Round 1
2 | Mat A Neslihan ULUSOY (TUR) vs. Rajni RAJNI (IND)

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top