Home / HABERLER / 37.Vehbi Emre&Hamit Kaplan ilk gün açılış madalya..yarınki finaller
37.Vehbi Emre&Hamit Kaplan ilk gün açılış madalya..yarınki finaller

37.Vehbi Emre&Hamit Kaplan ilk gün açılış madalya..yarınki finaller

37. VEHBİ EMRE&HAMİT KAPLAN ULUSLARARASI GREKO-ROMEN GÜREŞ TURNUVASININ

-AÇILIŞ TÖRENİ

-İLK GÜN MADALYALAR

-YARINKİ FİNALLER

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Cebeci Spor salonunda bu yıl 37’incisi düzenlenen Vehbi Emre & Hamit Kaplan Uluslararası Greko-Romen güreş şampiyonasının açılış töreni yapıldı.  11 ülkeden yaklaşık 200 sporcunun mücadele ettiği turnuvanın açılış seromonisine Türkiye güreş federasyonu başkanı Musa Aydın, Sultangazi Kaymakamı  Uğur Kalkar, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Bağlama, Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitim Daire Başkanı ve Dünya şampiyonu güreşçimiz Selçuk Çebi, Ak Parti Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Dursun, İstanbul Büyükşehir Belediyespor kulüp başkanı Celalettin Deniztoker, Başkan Yardımcısı Enver Yılmaz, ile çok sayıda davetli katıldı. Açılış konuşmasını yapan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Vehbi Emre & Hamit Kaplan Greko-Romen güreş turnuvasının bu yıl otuz yedincisini düzenlediklerini  belirterek “11 ülkeden yaklaşık 200 sporcuyu ağarlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu turnuva Dünyanın sayılı turnuvalarından biri. Ben bu turnuvada mücadele eden tüm ülke takımlarını kutluyor final maçına çıkacak olanlara da başarılar diliyorum. Başta Vehbi Emre ve Hamit Kaplan olmak üzere ülke güreşine hizmet etmiş ve hayatını kaybetmiş tüm sporcularımıza da Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu. Ardından turnuvaya emeği geçenler için plaket töreni yapıldı. Açılış törenden sonra 55,63,72,82 ve 97 kilolarda final müsabakalarına geçildi.

 

ULUSLARARASI 37. VEHBİ EMRE&HAMİT KAPLAN GREKO-ROMEN GÜREŞ TURNUVASININ İKİNCİ GÜNÜNDE 9 MADALYA BİRDEN KAZANDIK

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda Cebeci Spor salonunda düzenlenen 37. Vehbi Emre & Hamit Kaplan Uluslararası Greko-Romen güreş şampiyonasında ikinci gün sona erdi. Türkiye 2 altın, 3 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 9 madalyanın sahibi oldu. 11 ülkeden yaklaşık 200 güreşçinin katıldığı turnuvada bugün 60,67,77,87,130 kilolarda eleme ve yarı final maçlarıyla 55,63,72,82,97 kilolarda repesaj ve final müsabakaları yapıldı. 60 kiloda Kerem Kamal, 67 kiloda Hacı Karakuş, 77 kiloda Fatih Cengiz, 87 kiloda Ali Cengiz rakiplerini yenerek isimlerini yarın yapılacak olan finallere yazdırdırlar. Ayrıca 60 kiloda Hammet Rüstem, 67 kiloda Volkan Çakıl, 77 kiloda Yunus Emre Başar, 130 kiloda Burak Çakırca üçüncülük beşincilik maçına çıkacaklar. Turnuvada bugün yapılan üçüncülük beşincilik maçlarında ise 63 kiloda Abdurrahman Altan ile Onur Atalay, 72 kiloda Yunus Özel ile Selçuk Can rakiplerini yenerek bronz madalya kazanan isimler oldular. Akşam seansında yapılan final maçlarında ise 55 kiloda Şerif Kılıç ve 97 kiloda Cenk İldem altın madalya kazanırken, 55 kiloda Doğuş Ayazcı, 82 kiloda Burhan Akbudak ve 72 kiloda Cengiz Arslan gümüş madalya aldılar. Türkiye bugünü 2 altın, 3 gümüş, 4 bronz olmak üzere toplamda 9 madalya ile tamamladı.

37.Vehbi Emre &Hamit Kaplan uluslararası Greko-Romen güreş turnuvası yatın saat 11:00’da 60, 67, 77, 87, 130 kilolarda ki repesaj ve final maçlarıyla sona erecek.

 

37.Vehbi Emre &Hamit Kaplan97kg.Cenk İldem Şampiyon,Belarus 2.oldu

Detay www.guresiyorum.com

37.Vehbi Emre &Hamit Kaplan82kg.Belarus Şampiyon,Burhan Akbudak 2.oldu

Detay www.guresiyorum.com

 

37.Vehbi Emre &Hamit Kaplan 72kg.İran/K.Aman Şampiyon,Cengiz Arslan  2.oldu

Detay www.guresiyorum.com

 

37.Vehbi Emre &Hamit Kaplan 55kg.Şerif Kılııç Şampiyon,Doğuş Ayazcı 2.oldu

Detay www.guresiyorum.com

 

37.Vehbi Emre &Hamit Kaplan 72kg.Selçuk Can

3.oldu.

Detay www.guresiyorum.com

 

37.Vehbi Emre &Hamit Kaplan 72kg.Yunus Özel

3.oldu.

Detay www.guresiyorum.com

 

37.Vehbi Emre &Hamit Kaplan 63kg.Abdurrahman Altan -Onur Atalay

3.oldu.

Detay www.guresiyorum.com

 

Yarın Final yapacaklar

60 Kerem kamal /Azeri

Hammet rüstem bronz için

67 Hacı karakuş/İran

Volkan çakıl bronz için

77 Fatih Cengiz/Gürcü

Bronz için

Y.Emre Başar

Furkan Bayrak

 

87kg Ali Cengiz /İran

 

130 Azeri/İran

Burak Çakırca bronz için

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top