Home / HABERLER / 2020 Tokyo Olimpiyatları için

2020 Tokyo Olimpiyatları için

TGF 2020 Olimpiyatlar için

Bursa/İnegöl’de

Grekoromen/Serbest/Bayan Milli Takım Antrenörleri,Kulüp Yönetici-antrenör ile şampiyonlar,Teknik/Eğitim ve diğer..toplandı.

Pazartesi günü başlayan istişare ve değerlendirme bugün 15.00 itibari ile sona erdi..Başkan Aydın’ın AA’ya..

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 2020’nin yol haritasını oluşturup, güreşin çıtasını yükselteceklerini söyledi.

 

Aydın, Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Bursa’nın İnegöl ilçesindeki Oylat Kaplıcaları’nda düzenlenen “Güreşin dünü, bugünü ve yarını” konulu istişare toplantısında konuştu. Birlikte, ortak akılla güreşi idare etmek için toplandıklarını aktaran Aydın, “2020’nin yol haritasını birlikte oluşturup, güreşin çıtasını yükselteceğiz. Amacımız ülkemizi başarıyla temsil etmek. Önümüzde 4 yıl var. 4 yıllığına seçildik. Hedef Tokyo Olimpiyatları.” ifadelerini kullandı.

Aydın, hedeflerinin 2020’de düzenlenecek Tokyo Olimpiyatları’nda mümkün olduğunca fazla madalya kazanmak olacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:

 

“Dünyanın en iyi güreş takımını oluşturarak, ülkemizi Tokyo’da başarıyla temsil etmek istiyoruz. Ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal Marşımızı okutmak istiyoruz. Tabii 2016 Rio Olimpiyatları’nda gerçekten çok büyük başarıya imza attık. Ülkemiz 8 madalyanın 5’ini güreşte kazandı. Tabii burada büyük destekleri olan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a teşekkür ediyorum.”

Toplantıya, asbaşkanlar Mustafa Çakır ve Mehmet Ayhan, Milli Takımlar Teknik DirektörleriTeknik Kurul Başkanı Eğitim Kurulu Başkanı eski şampiyon güreşçiler milli takım antrenörleri ve kulüp yöneticileri katıldı..Ata

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top