Home / TURNUVALAR / 17.Akdeniz Oyunlarının Güreş Branşında Şampiyonu TÜRKİYE Son gün Eehan,Soner ve Rıza Altın alarak sayıyı rekor olarak 14’e çıkardı..
17.Akdeniz Oyunlarının Güreş Branşında Şampiyonu TÜRKİYE  Son gün Eehan,Soner ve Rıza Altın alarak sayıyı rekor olarak 14’e çıkardı..

17.Akdeniz Oyunlarının Güreş Branşında Şampiyonu TÜRKİYE Son gün Eehan,Soner ve Rıza Altın alarak sayıyı rekor olarak 14’e çıkardı..

17.Akdeniz Oyunlarının Güreş Branşında Şampiyonu TÜRKİYE

22 Haziran 2013 tarihinde Mersin fuar alanında başlayan 17.Akdeniz Oyunlarına Türk Milli Takımımız Greko-Romen Stilde (7 Sporcu), Bayanlar Serbest Stilde (6 Sporcu),Erkekler Serbest Stilde ise (7 Sporcu) toplamda 20 Sporcu ile katıldı.

Yapılan Müsabakalar Sonucunda Türk Milli Takımımız 14 Altın 4 Gümüş ve 1 Bronz Madalya ile Güreş Branşının Şampiyonu oldu.

17.Akdeniz Oyunlarında Madalya Alan Türk Milli Takımımız şöyle;

Erkekler Greko-Romen Stilde

55 Kg Fatih ÜÇÜNCÜ – Gümüş Madalya

60 Kg Mevlüt ARIK – Altın Madalya

66 Kg Atakan YÜKSEL – Altın Madalya

74 Kg Emrah KUŞ – Altın Madalya

84 Kg Selçuk ÇEBİ – Altın Madalya

96 Kg Cenk İLDEM – Gümüş Madalya

120 Kg Rıza KAYAALP – Altın Madalya

 Bayanlarda;

48 Kg Sümeyye SEZER –  Gümüş Madalya

51 Kg Burcu KEPİÇ – Gümüş Madalya

55 Kg Leyla METİN –  – – – – – – – – – – – – –

59 Kg Hafize ŞAHİN – Altın Madalya

63 Kg Elif Jale YEŞİLIRMAK – Altın Madalya

72 Kg Yasemin ADAR – Altın Madalya

 Erkekler Serbest Stilde;

55 Kg Ahmet PEKER – Bronz Madalya

60 Kg Erhan BAKIR – Altın Madalya

66 Kg Mustafa KAYA – Altın Madalya

74 Kg Soner DEMİRTAŞ – Altın Madalya

84 Kg Serdar BÖKE – Altın Madalya

96 Kg Rıza YILDIRIM –  Altın Madalya

120 Kg Taha AKGÜL – Altın Madalya

 Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı olarak 17.Akdeniz Oyunlarında Milli Mayomuz ile mücadele eden tüm sporcularımız ve Teknik Heyetimizi Tebrik ediyoruz.

BU GÜN ÜÇ ŞAMPİYON DAHA

Yenişehir Fuar Alanı C Salonu’nda yapılan erkekler serbest stil 60 kilo finalinde Erhan Bakır ile Faslı Hamza Fatah karşılaştı. Devreleri 1-0’lık üstünlükle kapatan Erhan, karşılaşmayı da 2-0 kazanarak altın madalyaya uzandı.
Hamza Fatah’ın gümüş madalyada kaldığı serbest stil 60 kiloda, Yunan Theodosios Valkaniotis’ı 7-0 ve 6-0’lık setlerle geçen Mısırlı İbrahim Mohamed ile Maltalı Adam Vella’yı tuşla yenen Makedon Jasin Redjalari, bronz madalya elde etti.

Yenişehir Fuar Alanı C Salonu’nda yapılan mücadelelerin serbest stil 74 kilo finalinde Soner Demirtaş ile Mısırlı Abdou Ahmed karşılaştı. Müsabakanın ilk devresini 2-1, ikinci devresini de 5-0 üstün kapatan Soner, maçı da 2-0 kazandı ve altın madalyaya uzandı.

Abdou Ahmed’in gümüş madalyada kaldığı serbest stil 74 kiloda Libyalı Almarghani Shibani’yi ilk devrede tuşla yenen Sırp Zaur Efendiev ile Yunan Georglos Savvoulidis’i 2-0 geçen Franzsız Luca Lampis, bronz madalya elde etti.

Yenişehir Fuar Alanı C Salonu’nda yapılan müsabakaların serbest stil 96 kilo finalinde Rıza Yıldırım ile Tunuslu Rochdi Rhimi karşılaştı. Mücadelenin ilk devresini 2-0, ikinci devresini 5-0 önce kapatan milli güreşçi, altın madalyaya uzanarak Akdeniz Oyunları şampiyonu oldu.

Rochdi Rhimi, gümüş madalyada kalırken, Arnavutluk’tan Egzon Shala ile İtalyan Stefano Trapani, bronz madalya elde etti. www.guresiyorum.com

Scroll To Top